Eğitici Eğitimini Tamamlayarak İlk Yardım Öğretmeni Olan Kursiyerler

kursiyer yorumları

Sayfa 1 | Sayfa 2 | Sayfa 3 | Sayfa 4 | Sayfa 5

Eğlenceli ve öğretici bir süreçti. Ayşegül hocamızın enerjik hali bizlere de yansıdı. Hem eğitimdi hem burada kurduğun arkadaşlıklardan hem de gün içindeki ikramlardan çok hoşnut kaldım. Üstümüzdeki emeğimiz için teşekkür ederim.

DR.EYYÜP ALTINKIRAN

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 


Kurumun fiziki yapısı ve şartlarından memnun kaldım. Süre olarak beş gün yeterliydi.

Şimdiye kadar birçok eğitim aldım ve eğitimci tanıdım. Ayşegül Bilgiç hoca tanıdığım eğitimciler içinde işine son derece bağlı ve özverisi çok yüksek, sunum kabiliyeti çok iyi, etkilendiğim bir eğitimci oldu. Gerçekten çok teşekkür ediyorum.

DR.HAYRETTİN YILDIZ

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ


Almış olduğum bu eğitimde eğitmenim ve içinde bulunduğum ortam sayesinde kendimi kişisel anlamda geliştirdiğimi düşünüyorum.ilk yardım dersinde mesleki anlamda kendimi geliştirdiğime inanıyorum.ve eğitim becerileri dersinde almış olduğum eğitimle eğitmenim sayesinde daha özgüvenli daha sabırlı bir insan olduğuma inanıyorum.Kursunuzun bana derslerden ek olarak fazlasıyla pozitif kattı.Başta eğitmenim olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

DİLARA BAHTİYAR

İstanbul Gelişim Üniversitesi İlk Ve Acil Yardım


Sözlerime teşekkürlerle başlamak isterim. İyi ki yeni ümit ailesi ile tanışmışım. Değerli hocamız Ayşegül Hanım bizleri ailedenmiş gibi sahiplenip bin bir özveri ile eğitti. Kurumunuz eğitiminiz ikramınız güler yüzlü sıcak personeliniz ve tabi ki en değerli sevgili hocama sonsuz teşekkürler. Tüm samimiyetimle emeği de hakkı da ödenemez. Ben çok memnun kalıp çok da mutlu oldum bu ailenin içinde. Emeğinize sağlık başarılar dilerim.

FATMA AMUS

Anadolu Üniversitesi Laborant Ve Veteriner Sağlık Bölümü


Beş günlük eğitimin sonuna geldik. Almış olduğumuz eğitimin çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Pratiklerin çok olması ve hocamızın yönlendirmesiyle karşımıza çıkabilecek durumlara hazır hale geldiğimizi hissediyorum. Ders aldığımız odanın büyük ve koşullarının iyi olması da bizi olumlu etkilediğini düşünüyorum. Kurum çalışanlarının güler yüzlü olması da pozitif etki yaptı eğitimimize. Özellikle ikramları yapan aşçının yaptıkları ikramları çok beğendik. Hocamıza teşekkür ederiz.

FERİT YAVUZ

İstanbul Üniversitesi Eczacılık


Eğitime ilk başladığım gün epey heyecan yaşamıştım. Eğitim konuları beni biraz korkutmuştu. Fakat öncellikle Ayşegül hocamın desteği ve sınıf arkadaşlarımın cana yakınlığı bu tedirginliğimi ortadan kaldırıldı. Beş gün süren eğitim sürecinde profesyonel ve insani yönlerinden dolayı başta Ayşegül hocama ve bana manevi destekte bulunan genç neşeli ve sevimli tüm grup arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bu süre zarfında çok güzel arkadaşlıklar kazandım. Yeni ümit eğitim kurumu ve sevgili hocam Ayşegül bilgiç ‘e ve diğer arkadaşlarıma vermiş olduğu eğitimden dolayı teşekkür ederim.

IŞIK BİLGİN

Bezmialem Valide Sultan Sağlık Meslek Lisesi Hemşire


Sevgili Ayşegül Hocam;

 

Sizi yaklaşık bir senedir sosyal medyadan takip ediyordum. Geçen seneye değil bu seneye tanışmak nasip olmuş. İyi ki bu “ilk yardım eğitici eğitmenlik” programına katılıp sizi tanımışım. Engin bilgilerinizden öğreneceğim çok şey varmış geç bile kalmışım. Dershane ortamı gibi tekdüze bir eğitim değil eğlenerek öğrenme fırsatı bulmuşum bunu çok iyi anlıyorum. Size bir şey itiraf edeyim mi? Biyolojik olarak yıl itibari ile 22 yaşındayım. Bu yaşıma kadar hep öğretmenlere karşı fobim vardı. Sizinle beraber sanırım bunu yenmeyi başardım. Beni tanıdığınızı ne zaman anladım biliyor musunuz? Perşembe günü “özgüven” sorunum olduğunuzu fark ettiğiniz zaman “evet, gerçek bir öğretmen” dedim. Şimdi kendime daha çok güvenip var. Üzerimdeki emeğinizin hakkını helal edin. Sizi seviyorum.

DİLARA KONDAK

Biruni Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri


Sayın eğitmen hocamız Ayşegül Bilgiç bu kısa eğitim süresinde her birimizle sabırla tek tek ve aynı ilgiyle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Sizin gibi pozitif bir insan keşke daha önce tanışmış olsaydım. Ayrıca şuan ki arkadaşlarımızla kurmuş olduğumuz sıcaklığı ve dostluğu size borçluyuz bizleri bu kadar iyi kordine ettiğiniz için teşekkürler.

Bu kursa ilk gelme nedenimi üniversitemdeki hocamın bu belgeyi almış olmasıydı. Fakat gördüm ki gerçekten bu iş ve bu eğitim sadece hocamızın bana örnek olması değil aynı zamanda benim işimin tam kendisi olduğundan dolayı yeri çok farklı ve çok kıymetli eğer gelmemiş olsaydım üniversitemde aldığım teorik tüm bilgiyi uygulama dökme fırsatı bulamayacaktım.

Hayatıma farklı dokunuş yaptınız hocam sadece eğitimle değil örnek karakteriniz ve kişiliğinizle, bu kadar yolu boşuna gelmediğimi ve eğitimin kesinlikle balayıma değdiğini düşünüyorum.

Umarım emeklerinize layık oluruz. Her şey için teşekkür ederim.

BİRTANE DEMİRTEKİN

Avrasya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri


Kurum personelinin yaklaşımı genel olarak iyiydi. Gönderilen ikramlar diyette olmama karşın bugün beni cezbetti.

En önemli konu eğitimin amacına ulaşıp ulaşmaması ise, bence bu eğitimi farklı şekiller almış hatta farklı eğitimcilerin ara ara eğitimlerini izlemiş olmama karşın ilk ders ve ilk dakikadan itibaren ilgimi çekiyor aslında ne kadar az veya karmaşık olarak öğre3ndiğimi fark ettim. Kişisel gelişimime yapılan eğitimlerin haricinde verilen örnekler ve yapılan kurs içi ve dışı tüm etkinlikler faydalı oldu mu? Diye düşündüm kesinlikle oldu. Daha öncede defalarca çok sayıda katılımcı ya ders vermiş biri olarak eksikliklerimi gördüm.

Hocamıza gelince, pozitif hayata hep olumlu bakan motivasyonumuzu arttıran hep pekiştiren yenilikçi, bilgili, zaman zaman eksikler yaratmamıza karşın hep olumsuzu olumluya çeviren bir yol izledi. Bilgisi tartışılmaz. Ayrıca farklı eğitim, bilgi ve beceriler barındıran bu grubu bir grup bilinci etrafına toplamayı başardı. Teşekkür ederim.

HABİBE ER

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri


KURUM: Kursa başladığımda suna hanımın ilgi ve alakasından memnun kaldım. Olabildiğince yardımcı olmaya çalıştı. Sınıf düzeni ikramlar her şey çok güzeldi. Keyifli bir zaman geçirdim.

EĞİTMEN: Eğitmen geldiğimiz de çok güleç ve hoş bir şekilde karşıladı bizi gelmeden önce endişelerim vardı. Ayşegül hocayla bunların üstesinden geldim konuya ve uygulamaya oldukça hâkimdi. Dikkatim dağıldığı zaman kırıcı olmadan hatta bana fark ettirmeden konunun tekrarını çekti. Oyunlar oynatarak grup çalışmaları ile kurstaki arkadaşlarla iletişim kurup geliştirmememizi sağladığı için teşekkür ederim.

EĞİTİM: Eğitim çok verimliydi günlük hayatta karşılaşabileceğimiz olaylara karşı nasıl bir tavır sergilememiz gerektiği konu hâkimiyeti uygulama becerilerini geliştirme yarayacak şekildeydi. Herhangi bir hareketle karşılaştığımızda nasıl soğukkanlı davranılacağını müdahale etmemiz gerektiğini öğrendik. Eğitim verimli oldu

MELEK BAYRAKTAR

ACİL TIP TEKNİSYENİ


Bu eğitimde yaptığımız işin daha iyi bir öğrenim etki katılım ve pratiklerin tekrarı. İle çok daha öğrenilmesi gerektiğinin tam bilicine vardım. Bu eğitimi sadece öğretmek değil sevdirmekte gerçekten çok önemliymiş ki bunu Ayşegül hocam ile çok daha iyi anladım. Zira özveri azim istek ve bilgi beceri ustalık işini en iyi yapmak gerçekten hem kendimize hem etrafımızdakilere iyi izlenim iyi örnek olmak açısından son derece önemli ve gerekliymiş. Bunu da Ayşegül hocam ile daha iyi anlamış bulundum. Eğitimin gerçekten alındığı kurum ve oradaki çalışanlarında izlenim açısından çok büyük katkıları var. Bu kurumada öğretmenimi de çalışanlarında gerçekten çok sevdim. Etrafımdakileri de bu kuruma yönlendirmek için elimden geleni yapacağım. Sevgiler.

DENİZ TEKEŞ

Amiral Bristol Sağlık Meslek Lisesi Hemşire


Hocamız çok iyi işini severek yapıyor. Derslere çok verimli geçti hem öğretici hem eğlenceliydi. Kurumumuzun ikramları çok güzeldi. Bir sağlıkçı olarak bilgilerimi tazeledim. Daha doğrularını öğrendim. Derslerimiz hocamızla çok verimli geçti.

ECEM NAZ USLU

PSİKOLOG


Öncellikle eğitim kurumunu iyi yapan taşıyan yüzdeye dökmek gerekirse yüzde 90’nı eğitmendir. Ayşegül hocam ile eğitim sürecini her şeyi ile en iyi şekilde bitirdik. Eğitimden yüzde 100 memnun kaldık. Bizlere Ayşegül hoca gibi eğitim görevlisi sağladığı için yeni Ümitten memnun kaldık. Benzeri tüm çalışmalarımız da yeni ümit ve en önemlisi Ayşegül hocam aklımıza gelecek tek merkez ve eğiticidir. Çok teşekkürler Hocam.Saygı ve sevgiyle.

MEDET YAKUT

Nişantaşı Üniversitesi Fizyoterapi


26/02/2018 tarihinde İlk Yardım Eğitici Eğitimi için Yeni Ümit Eğitim Kurumlarına başvurdum. Eğitimimiz 1 hafta sürdü. Bizi karşılayan personel gayet nazik ve iyimserdi. Eğitmenimiz Ayşegül Bilginç hocamız sizi anlatmak hele bunu kelimelere dökerek anlatmak zor. Ayşegül hocamız eğitim başından bugüne dek, güler yüzlü, motive edici tavrını kısacası bizleri olumlu olumsuz her koşulda olumlu bildirimlerde bulundu. Teselli etti. Motive edici ruhu, öğretme ruhu, iletişim becerisi ve güler yüzlü tavırları bende olumlu gelişmeler sağladı. Eğitim süreci boyunca, ikramlar, harikaydı. Bunlar içinde ayrıca memnuniyetimi belirtmek isterim. Her şey için teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla

NEŞE BAYRAK

İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji

Leave a Reply