Mezun Öğrencilerimizin İlk Yardım Eğitici Eğitimleri Hakkında Düşünceleri

kursiyer yorumları

Sayfa 1 | Sayfa 2 | Sayfa 3 | Sayfa 4 | Sayfa 5

Firmanız hakkında internetten okuduğum bilgiler yorumlar ilk okuduğumda kesinlikle abartıyorlar diye düşünmüştüm. Ancak daha ilk günden bu konuda yanıldığımı fark ettim özellikle Ayşegül hoca gerek güler yüzüyle gerek birebir ilgisiyle bir an dahi olsa kopmamıza izin vermeden 5 günlük bu eğitimi keyifle ve dolu dolu geçirmemizi sağladı. Beklentimin çok üzerinde geçen bu eğitim için hepinize çok teşekkür ederim.

Dr.İBRAHİM AFŞİN GÖNEY

Uludağ Üniversitesi Tıp Doktoru


Eğlenerek gelerek öğrenerek bir eğitim geçirdik. Eğitmenimiz arkadaş gibi eğitici kurumu çok iyi temsil eden bir eğitmendi. Eğitim tamamlanmış olsa da eğitmenimiz ve arkadaşlarımız ile her alanda iletişimde olabileceğimiz bilmekte güzel.İkramlar harika

Dr.SEDA GÜNEŞLİ ÖZDEMİR

Yeditepe Üniversitesi Tıp Doktoru


İlk yardım eğitici eğitmenliği ile ilgili araştırma yapmaya başladığımdan itibaren öncelikle yeni ümit eğitim kurumlarının ilk sırada geldiğini gerek internet gerekse bu işle ilgilenen arkadaşlardan duydum sonrasında bir iki kursla telefonla görüşerek suna hanımın samimi önerilenlerine güvendim. Ve şuan kurs bitiminde doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Bu doğru kararımın en büyük destekçisi hocamız Ayşegül bilgiç olmakla beraber bundan sonrasında da önerilerimde öncelikle hocamız sonrasında kursu tavsiye edeceğimi bilmenizi isterim. Hocamızın gerek ders içi gerek ders dışında her anlamda yanımızda destek olması çok büyük bir şans. Eğitim almış olmanın yanında Ayşegül hocamız sayesinde çok güzel donanımlı bir hafta geçirdim yeni ümit kurumuna bizlere sunmuş olduğu hizmete ve özellikle hocamız Ayşegül bilgiç ‘e teşekkürler.

HİLAL YELDAN

İstanbul Üniversitesi Ebelik Bölümü


Kurs boyunca gerek ders eğitmeni Ayşegül Hanım gerekse diğer personel gerekli ve alakayı gösterdi. Kendilerine teşekkür ederim. İkramlar gayet güzel ve kursiyerleri düşündüğünüzün göstergesi. Her şey için teşekkür ederim.

ABDURRAHİM YILDIZ

Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon


Öncelikle hocayla başlamak isterim. Kursa yazılırken derse akışı istekli olacağımı hiç düşünmemiştim. Üstelik ilk yardım zaten mesleğim gereği sağlıkçıyım ya biraz kendime zaten biliyorum neyi biliyormuşum? Benim bildiklerimle hocanın anlattıkları arasında nasıl da farklar olduğunu gördüm. Bir de en büyük sıkıntım ders saatlerinin uzunluğuydu ve ben derste sıkılan bir insanımdır. Lakin hocanın bilgiyi bize sunuş şekli grupla bizi kaynaştırma şekli öyle bir bütün şeklinde gerçekleştirildi. Yani demem o ki yeni ümit i aklıma kazıyan Ayşegül hanımdır. Oldukça renkli ve sıcakkanlı katılımcılardan oluşan grubumuz ise adeta bir iyilik meleği her konuda birbirimize yardımcı olmaya çalıştık. Elimizden geldiğince. Hem grup arkadaşlarıyla hem kurumla ve hem de Ayşegül hocayla yeniden yollarımızın kesişmesi dileğiyle. Emek ve özverileriniz için tekrar teşekkürler.

NİLÜFER ERAY

Karadeniz Teknik Üniversitesi Biyoloji


Kurumunuzun her şeyinden memnun kaldım. Özelikle eğitim konusunda eğitmeniniz gerçekten konuya hâkim ve bir o kadar da bilgiliydi. Beklentilerimin baya bir üstüne oldu bu eğitim. İkramlarınız olsun her şey mükemmeldi. Bana kattığınız bilgiler için teşekkür ederim. Her şey çok güzeldi.

CİHAT YEĞİN

Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Anestezi Teknisyeni


Başta tereddütlerim vardı. İlk defa geldiğim bir kurum ve ilk defa tanışacağım insanlar olacağından kursu araştırıp gelmiş olmama rağmen yinede tereddütlerim vardı. Ama bu tereddütlerim kursun ilk günü gelmemiş olmama rağmen defalarca arandım ve ilgi görmem çok hoşuma gitti. Kursun ilgisi ve bizim eğitim sürecimiz boyunca ikramlarla ve sınıf içinde konforumuz çok iyiydi. Eğitim süresince hocamızın anlatımı bize karşı olan tutumun iyi olduğu hakkında yorum bile yapmama gerek yoktu. Mükemmeldi. Bize gösterdiğiniz ilginiz ve bilgilerinizi bizle çok açık bir şekilde paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Sizin gibi eğitmen olabilmeyi diliyorum.

HATİCE SAMAST                    

Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü


Kurumunuz da Ayşegül Hanım ( Eğitmen ) gibi son derece mükemmel bir eğitici bulundurmanız biz öğrenciler için bulunmaz bir nimettir. Ayrıca yine kurum içindeki diğer çalışanlar öğrencilere sunulan imkânlar harikaydı. İlerleyen zaman içerisinde de bu şekilde devam etmenizi başarılarınızı diliyorum. Saygılar

MURAT SAMUR

Sağlık Memuru


Benim için çok faydalı ve yeterli bir eğitim oldu. Eski bilgilerimle tazeleme ve üzerine yeni bilgiler ekleyerek daha olumlu bir oluştu. Özellikle Ayşegül hocamızın anlatımı uygulamalarda gösterdiği anlayış çok güzeldi. İkramlar içinde çok teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımıza özellikle önereceğimiz bir kurs oldu. Teşekkürler.

NİLGÜN ÖKSÜZ

Atatürk Üniversitesi Hemşire


Buraya gelirken tereddütlü gelmiş olsam da hayatım da geçirdiğim en güzel günlerim arasında hatırlayacağım bir 5 gün daha anılarımın arasında yerini aldı. Özellikle Ayşegül hocamın emeğine nefesine yüreğine güler yüzüne sağlık. Hiç alakası olmayan birine bile bu işi çok iyi yaptırabilecek bir yeteneği bilgi beceri ve donanımı var. Benim gibi herkes de böyle düşünüyordur emimim. Çok şanslıyım ki böyle güzel bir eğitmenden bilgi beceri sahibi oldum. Allah razı olsun. Yemekler ikramlar çok güzel ve lezzetliydi. Emeği geçen herkesin ellerine kollarına düşüncelerine yüreğine sağlık. Hem eğitim alıp iş hayatında işine yarayacak bir belge sahibi olmam sağlanırken aynı zamanda çok güzel vakit geçirmiş olduk. Güzel arkadaşlıklar edindik. Herkese çok teşekkürler Allah razı olsun.

EMİNE DEMİRCİ

Rize Sağlık Meslek Lisesi Hemşire


Güzel eğlenceli interaktif bir eğitimdi. Katılımcılar uyumluydu eğitmen konusuna hâkim sunum yeteneği yüksekti. Kurum çalışanları ilgiliydi. İkramlar güzeldi. Beklentilerimiz fazlasıyla karşılayan bir eğitim oldu. Herkese teşekkürler.

HAVANE TEMBELO

Pamukkale Üniversitesi Hemşirelik


Korku ve önyargılarla gelmiş olduğum bu eğitim katılımına Ayşegül bilgiç hocanın sıcak samimi bilgili ve yetkin tavrı ile karşılaştım. Çok düzenli seviyeli ilk yardım eğitimi aldım. Kurumunuz ve başta Ayşegül bilgiç hocamızın bize sağlamış olduğu bu eğitim ortam için çok teşekkürler. Ayşegül bilgiç hocamızın samimi seviyeli bilgili kendisini kaliteli yetiştirmiş bir kişiden eğitim aldığım için kendimi şanslı sayıyorum. Bu eğitimle ilgili olarak arkadaşlarım ve çevredeki diğer Ayşegül bilgiç hocama ve sizlere yönlendirmekten büyük bir mutluluk duyacağımı belirtmek isterim. Ayşegül bilgiç hocam gibi bilgili. Özverili işini severek yapan bir eğitmeni kurumunuzda bulundurabildiniz için çok kaliteli ve şanslı bir kurumsunuz. Çok teşekkürler Ayşegül hocam.

İLYAS KİRAZ

Sağlık Meslek Lisesi Sağlık Memuru


Öncellikle ben birçok eğitim aldım. Ve birçok kursa gittim. Fakat yeni ümit eğitim kurumu kadar özel ilgilenen rahat bir ortam sağlayan en önemlisi de 40 yıl hatrı sayılabilecek ikramları olan bir kurumla daha önce hiç karşılaşmamıştım. Kurumunun bütün personelleri çok sıcakkanlı çok sevecen insanlar beni buraya çekti. Nöbet sistemimde çalışmama rağmen beni heyecanla derse çeken bir öğretmenim olduğu için çok mutluyum. Hayatım boyunca böylesine sıcakkanlı karşıdaki insanın tüm düşüncelerine saygı gösteren katılımcılarına öğretmek için elinden gelen her şeyi mükemmel sabrıyla öğreten eğitimine denk geldiğim için çok mutluyum. bu eğitimden sonrada tekrar hocama gözetmen olarak gelmemden gurur duyacağım çünkü aynı onun gibi bir eğitmen olmak inşallah bana da nasip olur. Son olarak kurumunuzun sistemi çok güzel canlı mankenlerle gösterim yapılması katılımcıların canı derslerle sıkılmaması için ara ara oyunların oynanması harikaydı. Fikirleriniz çok güzel olumsuz hiçbir şey görmedim.

KADRİYE UYUMAZ

İstanbul Aydın Üniversitesi Laboratuvar Bölümü


Katılmış olduğum eğitici eğitimi şahsım adına eksiklerimi fark ederek düzelmesine vesile oldu. İlk yardım eğitici eğitmen konuya hâkimdi. Eğitici eğitmen kursiyerlerin öğrenmesi için var gücüyle mücadele ederek bütün bilgi ve becerisini kullandı. Kurumdan şahsım adına memnun olduğumu belirtmek isterim. Şahsım adına eğitmene şükranlarımı belirtiyorum.

KERİM İŞ

Sağlık Meslek Lisesi Sağlık Memuru


Eğitim koçluğu yüreklendirme motivasyon bir harika kursu sevdirme kurum beğeni oluşturulması. Ders işleyiş plan eğitimci teşviki bir harika çalışanların güler yüzü samimiyeti sıcaklığı harika insan kendisini bir misafir gibi değil çok yakın dostluk içinde hissediyor. İkramlar harika ilgi harika hayatımda bitmesine çok üzüldüğüm bir beş gün geçirdim. Bir daha olsa bir daha gelirim seve seve iyi ki bu kurumu seçmişim. Ellerinize yüreğinize sağlık. Başarılar.

MELİKE ŞAHİN                

Kocaeli Üniversitesi Anestezi


Yeni ümit ilk yardım kursunu internetten araştırarak buldum. Gelmeden önce kaygılarım vardı. Acaba doğru yeri seçtim mi? Eğitimi verecek kişi yeterli bilgi birikimine sahip mi? Bu eğitim sonunda gerçekten bilgi ve beceri kazanabilecek miyim? İlk gün sıcak bir karşılama ile Ayşegül hocamızla tanıştım ve daha ilk 10 dk içerisinde o pozitif enerjiyi aldım. hatta kurs nasıl gidiyor mesajını atan yakınlarıma çok iyi süper diye mesaj attım.Bu 5 gün boyunca inanılmaz güzel zaman geçirdim.çok önemli bilgiler öğrendim.Sabah 09.00 ‘dan aksam 17:00 ye kadar zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım.sunum aralarında ikramlar alt katta ki çalışanlar her öğleden sonra gelen börekler çörekler kısacası her şey çok güzeldi.Ama tüm bunlardan çok çok daha önemlisi bence en iyi ilkyardım eğitim eğitimcisinden ders aldım.çişini bu derece önemseyen seven Ayşegül hocamla tanışmak benim için büyük bir şans oldu.başta Ayşegül hocam olmak üzere herkese çok teşekkür ederim.

ÖZLEM SALUR

Ege Üniversitesi Odyiyometri Teknikeri


Kurum olarak ikramlar ve dokümanlar anlaşılabilir olduğu için öncellikle teşekkür ederim. Sınıfımızın binanın trafik olmayan cephesinde olmasından dolayı ayrıca teşekkür ederim. Eğitmenimizin gayreti sabrı ve özverisi için teşekkürler. Eğlenceli anlaşılabilir bir eğitim süresi doldu. İlk yardım konusunda birçok eksiğim olduğunu fark ettim. Umarım emeklerinizi sınav süresi cinde ödüllendirebilirim. Allah diğer eğitimlernizde yardımcınız olsun.

ÜMİT BAŞAR

Marmara Üniversitesi Biyoloji Bölümü


İnsanların yaşamında unutmayacak bazı gelişmelerin yaşandığı hepimiz biliyoruz. Kurum da aldığım bu kurs sonucun da iyi ki böyle bir kurumda eğitim almışım ve de iyi ki yaşamamın bir döneminde yer almıştır. Çok büyük bir yüreklilikle dilendirebiliyor diilendirebeileceğim. Özellikle eğitimcimizin güler yüzü içtenliği kısacası mükemmel bir insanda olması gereken tüm kriterleri taşıyan böyle bir hocadan kurs almış olmam hem beni sevindirmiş onurlandırmış hem de bir ödül olarak görmekteyim. İlk günkü sıcaklık içtenlik son güne saatte kadar devam ettiğini görmenin mutluluğuyla bunun bana yaşatan hocama en içten duygularımla sonsuz sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Belirttiğim bu sıcaklığı kurum içindeki diğer çalışanlardan da gördüğümü ifade etmekte birlikte ikramlarını eksik etmeyen diğer çalışanlara da teşekkürler. Sunumunuz sıcaklığınız ilginiz için sonsuz teşekkürler.

VETHA AYDIN

Sağlık Meslek Lisesi Hemşire Bölümü


Tekrar yeni ümit eğitim kurumlarından eğitim aldığım için gayet memnunum. Öncellikle eğitmenimiz Sayın Ayşegül bilgiç’e sonsuz teşekkür ederim. Anlatım tarzı konulara olan hâkimiyeti güler yüzü kucaklayışı ve daha sayamayacağım bir sürü olumlu özelliği ile kendisine teşekkür ediyorum. Başka yerlerde bulmakta zorlandığımız alaturka tuvalet mescit ve abdest kısmı için tekrar teşekkürler. İkramlarınızın sanını duymuş idik. Yapan arkadaşımızın ellerine sağlık. Tıbbi kurum olarak bu imkânı bize sunduğunuz için yeni ümit’e teşekkürler. Sayın suna hanıma ilgi ve alakası için teşekkür ederim. Gayet samimi ve sıcakkanlı idi. Yeni ümit yeni eğitimlerde buluşmak üzere.

VEYSİ NACİR

Mardin 75.Yıl Cumhuriyet Lisesi Acil Tıp Teknisyeni


Eğitimin başı ve sonunda kendimiz de büyük farklar gördük. Bilgiler kafamıza yerleşmiş şekilde kurstan ayrılıyoruz. Tempolu yoğun bir eğitimdi. Eğitmenimiz çok enerjik sınavda çıkabilecek sorulara nokta atışı yapması ve önceki sınavda çıkan sorularla karşılaştırmasını çok başarılı buldum. Her şey için teşekkürler.

ZEYNEP SÜHEYLA BEKMEZCİ

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Yönetimi


Kurumunuz hakkında çok güzel bir izlenim edindim. Özellikle de Ayşegül hocamızın bizi motive ve derslere katılımımızı için gösterdiği çabalar için çok teşekkür ediyorum. Ortamın güzel olması istediğimiz zaman uygulama pratikler yapabilme şansımızın olması eksiklerimizi görme şansımızın olması gayet güzel ve bundan sonrada devam edecek olması çok beğendiğim bir durum. ikramalar özellikle çok güzel. Sayın Ayşegül bilgiç hocamız çok değerli bir eğitimci ve öğreticidir. Kurumunuz ve işleyişiniz iyi. Bundan sonra da bu eğitimi almak isteyen arkadaşlarım olursa kesinlikle size yönlendireceğim.

ERŞAT YAVUZ

Niğde Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon Ve Sekreterlik


Eğitim yeri bana yakın mesafe olmasından dolayı kolaylaştırıcı oldu. Eğitmen bence oldukça başarılı yaklaşımıyla ve anlayışı ile 5 günün nasıl geçtiğini hiç fark ettirmedi. Tekrarlar ve konu detaylarına vurguların olmasını sağlıyor. Şifrelenmeleri özellikle takdir ettim. Sabrı ve tecrübesiyle geldiğim hiç pişman olmadığımı her gün kendime söylüyorum.2–3 yıldır başlamadığım bu eğitime gelmem için beni ikna ettiği için minnettarım. Kurum merkezi bir konumda. Bu çok avantajlı altında migros yanında restoranlar vb. ile kısa bir arada ihtiyaçlarımızı karşılamak için güzel seçenekler bulmamıza imkân tanıdı. İkramlar için ayrıca teşekkür ederiz. Özellikle ev yapımı olan poğaçalar harikaydı. Ablama ve çevreme şimdiden önerdim bile. Her şey için güzel ve insani hizmet anlayışınızdan dolayı teşekkür ve tebrik ederim.

 NURGÜL SİNAN

Hacettepe Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik Bölümü


Eğitimin içeriği hocamızın içtenliği yönlendirmesi bizi sınava hazırlaması öğreticiliği sıcaklığı ve güler yüzüyle gerçekten harika bir eğitmen olduğunu söyleyebilirim. Bostancı’dan geliyorum ve koşa koşa geliyorum. Kendimi gerçekten hazır hissediyorum. Öğrenciye moral ve cesaret veren bir yapısı var. Hocamızı ve yeni ümit eğitim kurumlarını herkese tavsiye edeceğime emin olabilirsiniz. Kurum genel olarak çok iyi temizliği wc temizliği ikramları gerçekten çok çok iyi. Çok teşekkür ederim. Aynı zamanda çok iyi dostlar kazandım. Her şey için çok teşekkür ederim.

SEHER TURAN

Maltepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi


Eğitim hocamız Ayşegül Bilgiç çok güzel bir enerji ile karşıladı hepimizi.Güler yüzünü hiçbir zaman eksik etmedi.Hiçbirimizi rencide etmeden doğru kelime ve davranışlarda bulunarak hep motivasyon sağladı.Teoride’de gayet güzel eğitim aldık.Çok sık uygulamalar yapılarak daha kalıcı bir etki bırakmasını sağladı hepimize.Konular genel anlam olarak açık ve net bir şekilde anlatıldı.Hem eğlendik hem öğrendik.Eksiklerimizi görmemizi sağladı.kendisi çok başarılı bir eğitmen ve arkadaş oldu bize.Sonsuz teşekkürler.

NESLİHAN GÜRBÜZ

Anadolu Üniversitesi Laborant Ve Veteriner Sağlık Bölümü


Öncelikle bu eğitime gelirken tereddütlü olduğumu belirtmek istiyorum. Çünkü çabuk sıkılabilen biriyim. Ancak bugün eğitimin son günü ve ben bu gruptan ve öncellikle eğitmenimizden ayrılacağımız için üzülüyorum. Bir hafta buyunca bize karşı hep saygılı sevgili ve sevecen yaklaşan hocamız Ayşegül bilgiç hocamız eğitim kurumunuz için çok büyük bir artı gerek derslerdeki profesyonelliği gerekse deneyimleriyle bizlere hem çok faydalı bir eğitim haftası hem de çok eğlenceli bir ders haftası geçirdik. Gün içinde bize marifetli elleriyle sunumlar yapan Şennur ablaya çok teşekkür ederiz. Grup çalışmalarımızda gerek vakalar için gerekse farklı çalışmalar için maketlerimizde yeterliydi. Kısacası 5 günlük eğitim süresince çok eğlendik. Öğrendik öğrettik arkadaşlıklar kazandık ve hocamız gibi çok tatlı ve zarif bir bayanla tanıştık teşekkürler.

REYHAN ERDOĞMUŞ

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İlk Ve Acil Yardım


Emeklilik sürecim de aktif olarak çalışma hayatıma devam etmek için ilk yardım Eğitici eğitimi kursuna gitmeye karar verdim. Ev adresime en yakın kurum olarak yeni ümit kurumuna bilgisayarda internetten eriştim. Kayıt oldum ilk kayıt yaptırmaya geldiğimde biraz tedirgin olmuştum. Ama ilk tedirginliğimi yok eden kişi ilk yardım kursuyla ilgilene suna hanım oldu. Daha sonra ilk gün geldim de küçük bir grupla birlikteydim. Arkadaşlarımı çok sevdim. Hepsi pozitif düşünebilen kişiler. Ama tabi ki bu kursu başarıyla sunan devam eden eğitici adaylarını son derece iyi motive eden Ayşegül bilgiç hocamızın pozitif hocamızın düşünüp davranması da beni bu süreçte memnun eden en önemli unsurdur. Beklentilerimin fiziksel ortam ve iletişim olarak gereken düzeyde olması benim huzurla buradan ayrılmama neden oldu. Bu konuda yardım alacak olursam ilk başvuracağım bir kurum olarak hep aklımda olacaksınız her için teşekkürler.

SALİHA KAYA

İstanbul Üniversitesi Hemşire

Leave a Reply